Wydarzenia:

*

MISTRZOSTWA EUROPY KARATE KYOKUSHIN WBK w Rzeszowie

Tarnobrzescy karatecy Maria Taras, Emilia Motyka, Antoni Łukawski i Patryk Sempruch reprezentowali Sosai Polskę na dwudniowych Mistrzostwach Europy w Rzeszowie 14-15.10.2017 r. Do Mistrzostw przystąpiło 425 zawodników z 17 państw Europy.

Losowanie było na tyle nieprzychylne, że nasi zawodnicy, by walczyć dalej, musieli pokonywać zawodników z zagranicy. W sobotę walczyła Marysia i po wygraniu dwóch walk w finale nieznacznie przegrała z Rumunką zajęła II miejsce. W niedzielę do boju ruszyli młodsi tarnobrzescy karatecy: Emilka wygrała dwie walki zajmując II miejsce, Antek po losowaniu był w ósemce , pokonał zawodnika Ukrainy a następną przegrał więc był III, a Patryk, przy tak dużej konkurencji choć wygrał dwie walki z zawodnikami Ukrainy, nie stanął na podium. Wyjazd w czwartek na weryfikację wagową, potem całe dwa dni zawodów.

Opiekunem i sekundantem zawodników podczas mistrzostw w Rzeszowie był Shihan Ryszard Kiper 5 dan.